Wózki elektryczne inwalidzkie i ich zalety

0
331

Wózki elektryczne inwalidzkie to sprzęt, który może ułatwić życie osobom niepełnosprawnym ruchowo, zapewnić im ulgę oraz komfort w życiu codziennym. Dzięki takiemu osoba niepełnosprawna może poruszać się w wygodny sposób bez używania siły rąk. Jakimi zaletami charakteryzują się wózki elektryczne?

Wózek w wersji elektrycznej znacząco ułatwia codzienne poruszanie

Wózek inwalidzki elektryczny to innowacyjny wynalazek, który można odpowiednio dopasować pod każdą osobę niepełnosprawną, która będzie go użytkowała. Elektryczne wózki inwalidzkie mają teraz wiele udogodnień. Producenci dbają o to, aby służyły przez wiele lat, były komfortowe i proste w obsłudze dla osoby niepełnosprawnej. Wózki napędzane są przez akumulatory, które szybko się ładują i pozwalają na dłuższe i częstsze korzystanie ze sprzętu, są gotowe do pracy każdego dnia. Regulowane siedzisko pozwala dostosować najwygodniejszą z możliwych pozycję dla użytkownika wózka.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zapewniają pasy, hamulec oraz solidna konstrukcja. Wózek tego typu jest stabilny i nadaje się do pokonywania nierównych nawierzchni.

Kompaktowe rozwiązanie

W większości wózki elektryczne inwalidzkie są lekkie i niewielkie po złożeniu, dzięki czemu spokojnie można zmieścić je do bagażnika i wybrać się w podróż samochodem. Mieszczą się bez problemu w windach czy węższych przejściach, co pozwala na sprawniejsze poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Możliwość dopasowania wymiarów i akcesoriów do preferencji użytkownika

Wózek elektryczny inwalidzki należy dobrać także pod względem wagi użytkownika. Każdy powinien odpowiednio dostosować sprzęt pod siebie. Nie każdy wózek będzie odpowiadał każdemu użytkownikowi. Jednak na rynku jest tyle opcji, że nie ma szans, by nie znaleźć czegoś dla siebie. Wózki inwalidzkie elektryczne mają także wiele opcji zapewniających luksus na co dzień. Uchwyt na napoje to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza latem, a koszyczek pod wózek lub z boku pozwala na przetransportowanie niewielkiej ilości najpotrzebniejszych rzeczy osobie niepełnosprawnej.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.